Julius-Maximilians-Universität Würzburg(Würzburg Üniversitesi) 2016-11-27T22:25:49+00:00

Project Description

1402 yilinda kurulan Würzburg üniversitesi, yaklasik 28 000 kayitli ögrencisiyle(bunlardan yaklasik 2300 ü yabanci ögrenci), Almanya nin en köklü ve Bayern eyaletinin de en iyi ve en büyük üniversitelerinden biridir.

Üniversitede toplam 273 farkli bölümde lisans, yüksek lisans, TIP ve egitim fakültelerinde egitim verilir. Ayrica Almanya nin en büyük egitim fakültesine sahip üniversitedir. Bir cok geleneksel bölüm disinda Space, Nanoengineering gibi Almanya genelinde cok fazla bulunmayan, fakat gelecegin meslek gruplarina hitap eden yeni bölümler de okutulur.

Genel olarak bütün bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

http://www.uni-wuerzburg.de/fuer/studierende/angebot/faecher/

Sehir olarak Würzburg tam olarak bir ögrenci sehridir diyebiliriz. Würzburg Üniversitesi disinda sehirde yine Fachhochschule Würzburg(8600 ögrenci) ve Würzburg sanat akademisi(800 ögrenci) yer alir ve Würzburg Üniversitesinde egitim gören 28 000 ögrenciyi de sehrin toplam nüfusu 125 000 baz alirsak nerdeyse her dört kisiden biri ögrencidir. Sehirde asagi yukari 12 000 yabanci yasamaktadir.

Würzburg Üniversitesi özellikle TIP alaninda Almanya da tercih edilmesi gereken üniversitelerin belkide basinda gelir. Egitim kalitesi olarak en iyiler arasindadir genel anlamda. Ayrica bir cok ögrenci Bayern eyaletinde LMU veya Nürnberg Üniversitesini tercih ettigi icin, alim konusunda Almanya genelinde diger üniversiteye göre daha fazla sansiniz olur. Ayrica TIP alaninda Bayern eyaletinde en cok mezun veren üniversitedir.

Basvuru yapacaginiz bölüme göre A2 almanca sertifikasiyla dahi ön kabul alma sansiniz var.

Ön kabul sartlari:

Lisans: A2

Yüksek Lisans: B2

Studienkolleg B2

TIP, Dis hekimligi, Biomedizin ve Germanistik bölümleri icin ön kabul yok. DSH-2 aldiktan sonra basvuru yapabiliyorsunuz direk olarak egitime.

Basvuru tarihleri diger bir cok üniversite ile ayni tarihlerde:

Yaz Dönemi icin: 15 Ocak son gün

Kis Dönemi: 15 Temmuz

Üniversitenin kendi kursunda her bir kurun fiyati 200 Euro.

Basvuruyu direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz.

Kabul aldiktan sonra dil kursu icin de online olarak kayit yaptirmaniz gerekiyor.

Online kayit icin gerekli bilgileri kabul belgesiyle beraber aliyorsunuz.

Würzburg üniversitesinde ayrica Studienkolleg egitimi de veriliyor. Studienkolleg e basvuru icin en az B2 seviyesinde almanca bildiginizi gösteren bir sertifika gerekiyor. Basvuru süreleri yukardaki tarihlerle ayni ve basvuruyu yine direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz. Studienkolleg Würzburg da W, M, T ve G kurslari veriliyor.

Üniversiteye ait Würzburg da toplam 10 tane yurt var. Ögrenci sayisi da yüksek oldugu icin yurt icin en azindan 3-4 ay beklemeniz gerekebilir. Kabul belgeniz gelir gelmez yurt basvurusu yapmanizi tavsiye ederim. Yurt basvurusunu online olarak yapiyorsunuz:

https://tl1host.de/SWWUE/wohnheimaufnahmeantrag.html

Würzburg Üniversitesi ile ilgili sorularinizi forum sayfanizda yöneltebilirsiniz:

http://community.deutschstudent.com/