Proje Açıklaması

Konstanz Üniversitesi, Baden-Württemberg eyaletinin İsviçre ile sınır şehri olan Konstanz’da yer almaktadır. 20’den fazla bölümde eğitim vermektedir. Uni Konstanz’da verilen eğitim programları ile ilgili daha detaylı bilgiyi aşağıdaki link’den edinebilirsiniz.

 

https://www.studium.uni-konstanz.de/studienangebot/

 

Uni Konstanz’da yaklaşık olarak 12.000 öğrenci eğitim görmektedir, bunun yaklaşık olarak 1200’ü ise yabancı öğrencilerden oluşmakta. Üniversite 2015’de yapılan 50 yıldan genç üniversiteler sıralamasında 7. sırada yer alarak Ülke ve Dünya genelinde iyi bir prestij yakaladı.

 

Baden-Württemberg eyaletinde bulunan Konstanz, Almanya nin en güzel sehirlerinden biridir. Yaklasik 85 bin nüfusa sahip sehirde bu nüfusun 10 bin civari yabanci kökenli nüfustan olusuyor.

 

Üniversite ön kabul vermemekte ve bünyesinde bir DSH kursu bulundurmuyor. DSH-2 ve TestDaf-4 belgeleri ile 15 Temmuz’a kadar Kış dönemi ve 15 Ocak’a kadar ise Yaz dönemi için başvurabilirsiniz. Bazı bölümler sadece kış dönemi için başvuru kabul ediyorlar lütfen başvuru bitiş tarihlerini Üniversitenin sitesinden kontrol edin. Ayrica matematikle ilgili lisans ve yüksek lisans bölümlerine DSH-1 veya TestDaF TDN 3 ile de basvuru yapabiliyorsunuz.

 

Üniversite bünyesinde bir çok Master programı bulunmakta ancak genel olarak Almanca ve İngilizce olmak üzere iki dilde de birden eğitim veriliyor.

 

Sadece İngilizce eğitim verilen Master programları ise şu şekilde:

 

Biological Science,

Economics, European Master in Government,

Computer & Information Science,

Sport Studies,

Life Science,

Mathematics (Dual Degree with Jiatong University Shanghai),

Social Science Data Analysis and Political Economy.

 

Universitat Konstanz’da yurt başvurularını aşağıdaki linkten yapabilirsiniz :

 

https://www.tl1host.de/SWKN/wohnheimaufnahmeantrag.html

 

Yurt disinda yine asagidaki linkten de ögrenciler icin yayinlanan ev veya WG ilanlarini da takip edebilirsiniz:

 

https://www.seezeit.com/Community/Suchen_Mietangebot.do

 

Konstanz Üniversitesi ile ilgili sorularinizi forum sayfamizda yöneltebilirsiniz:

http://community.deutschstudent.com/

 

 

” Bu makaleyi hazirlayan ve Konstanz üniversitesinde egitim gören üyemiz Doga Fani ye emeklerinden dolayi tesekkür ederiz”