Universität Erfurt 2016-11-29T02:14:18+00:00

Project Description

Daha cok mühendislik bölümlerinden ziyade edebiyat, egitim ve sosyoloji üzerine egitim veren Erfurt Üniversitesi Thüringen eyaletinin de en büyük üniversitelerinden biridir. Kökeni 1389 yilina kadar dayanan Erfurt Üniversitesi, resmi olarak 1994 yilinda kurulmustur.

Bilhassa Egitim bilimleri ve ilk okul ögretmenligi bölümlerinde Almanya nin iyi üniversiteleri arasinda yer alan Erfurt Üniversitesinde egitim verilen bütün bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

https://www.uni-erfurt.de/studium/studienangebot/

Thüringen eyaletinin baskenti olan Erfurt sehrinin nüfusu yaklasik 205 bin civarindadir ve bunun yaklasik 9 bin civari yabanci nüfustan olusur ve yabanci nüfus yogunlugu acisindan Almanya nin en düsük sehirleri arasinda yer alir.

Erfurt Üniversitesi ön kabul vermiyor. DSH-1, TestDaF -3 veya C1 sertifikasi ile basvuru yapip Erfurt Üniversitesinin yaptigi DSH sinavina kayit olabilirsiniz.

Üniversiteye son basvuru tarihleri kisitlama olmayan bölümlerde(NC olmayan bölümler) 1 Eylül kis dönemi icin ve 1 Mart yaz dönemi icin. Kisitlama olan bölümlerde ise 15 temmuz kis dönemi icin ve 15 ocak yaz dönemi icin son basvuru tarihi.

 

Üniversite yurtlarina basvuru icin asagidaki linki kullanabilirsiniz. Basvurular online olarak yapiliyor:

 

http://www.stw-thueringen.de/deutsch/wohnen/bewerbung-wohnplatz/index.html

 

Ayrica asagidaki Facebook grubundan da aktuel ev ilanlarini takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/groups/557299577642455/

 

Erfurt üniversitesi ile ilgili sorularinizi forum sayfamizda yöneltebilirsiniz:

http://community.deutschstudent.com/