Otto-Friedrich-Universität Bamberg(Bamberg Üniversitesi) 2016-11-28T02:51:17+00:00

Project Description

1972 yilinda kurulan ve bayern eyaletinin en köklü üniversitelerinden biri olan Otto-Friedrich-Bamberg üniversitesinde 13 000 ögrenci(bunlardan yaklasik 750 si yabanci ögrenci) toplam 4 fakültede egitim görürler.

Üniversitenin tam bir belli kampüsü yoktur. 4 fakültesi de sehrin degisik bölgelerinde yayilmistir. Ayrica eski bir üniversite oldugu icin, binalarinin bir cogu da tarihi eser niteligindedir.

Üniversitede toplam 52 farkli bölümde egitim verilir. Egitim verilen bölümlerin listesi:

http://www.uni-bamberg.de/studium/interesse/studienangebot/studienfaecher-alphabetisch/

Kalite olarak Bamberg üniversitesi, Almanya nin üniversite bazinda ortalamanin da biraz gerisinde kalir.

Tam bir tarih sehri olan Bamberg, bayern eyaletinin orta kücüklükteki sehirlerinden birisidir. Sehrin nüfusu yaklasik 75 000 civari olup, bunun yaklasik 5000 civari yabancidir.

Yurtdisindan gelen ögrenciler, Bamberg üniversitesinden ön kabul alabilmek icin almanca seviyelerini en az B1 seviyesinde kanitlamak zorundalar.

Üniversite B2 ve C1 seviyesinde, bir dönem süren almanca hazirlik programi da sunuyor. Kursun toplam bir dönemlik ücreti 500 Euro. Sayet derslerin %80 inde devamsizlik yapmazsaniz kurs sonunda direk olarak üniversitenin kendi DSH sinavina da girebilme sansiniz var.

Ayrica Studienkolleg icin de üniversiteye basvuru yapabilirsiniz. C1 seviyesinde almancaniz varsa, üniversiteye basvuru yaptiktan sonra sartlari sagliyorsaniz, München deki Studienkolleg e yönlendiriyorlar sizi.

Basvurulari direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz.

Basvuru süreleri diger bir cok üniversitedekilerle ayni:

 

15 Ocak Yaz Dönemi icin

15 Temmuz Kis Dönemi icin

Üniversitenin tam olarak kendine ait yurdu yok. Würzburg üniversitesinin Bamberg deki 7 yurdundan birine asagidaki linkten basvuru yapabilirsiniz:

https://tl1host.de/SWWUE/wohnheimaufnahmeantrag.html

 

Bamberg Üniversitesi ile ilgili sorularinizi forum sitemizde yöneltebilirsiniz:

http://community.deutschstudent.com/index.php