Hochschule für angewandte Wissenschaften Hamburg 2016-11-27T22:28:20+00:00

Project Description

Hamburg un ikinci büyük üniversitesi ve Almanya genelinde ögrenci sayisi acisindan ücüncü büyük Hochschule si olan HAW(Hochschule für angewandte Wissenschaften Hamburg – Uygulamalari Bilimler Üniversitesi Hamburg), 1970 yilinda kurulmus olup bünyesinde yaklasik 16 500 ögrenciye egitim veriyor. Bu ögrencilerin yaklasik 2200 kisilik kismi yurtdisindan gelen ögrencilerden olusuyor.

HAW, normal bir üniversite degil de, Hochschule olmasina ragmen Frankfurt Üniversitesi ile birlikte yaptigi kooperasyonla da bütün bölümlerde doktora egitimi veriyor.

 

Üniversitede toplam 41 farkli lisans ve 31 farkli yüksek lisans bölümünde egitim veriliyor.

Lisans bölümlerinin listesi:

http://www.haw-hamburg.de/studium/bachelor/bachelor-studiengaenge.html

Yüksek Lisans bölümleri:

http://www.haw-hamburg.de/studium/master/master-studiengaenge.html

Üniversite bilhassa cok nadir bulunan biyoloji mühendisligi alaninda Almanya nin en iyi üniversitesi olarak gösteriliyor. Bunun disinda Mekatronik bölümünde de yine en iyiler arasinda yer aliyor.

HAW, ön kabul vermiyor. Almanca DSH2, TestDaF TDN4 veya Goethe C1 sertifikasi ile uni assist üzerinden basvuru yapiyorsunuz.

Iki yüksek lisans bölümleri haric basvuru süreleri diger bir cok üniversite ile ayni:

15 Temmuz Kis Dönemi icin son basvuru tarihi

15 Ocak Yaz dönemi icin

Ingilizce yüksek lisans egitimi verilen Public Health bölümünde son basvuru tarihi 30 eylül ve Sosyal ve Saglik Managerligi bölümünde basvuru süresi yok, her zaman basvuru yapabiliyorsunuz.

Hamburg sehri, kalacak yer, dil kursu ve Studienkolleg hakkinda ayrintili bilgileri, daha önce eklemis oldugumuz Hamburg Üniversitesi tanitimindan edinebilirsiniz.

Hochschule Hamburg hakkinda sorularinizi forum sayfamizda yöneltebilirsiniz:

http://community.deutschstudent.com/